JOJ GROUP
2018
MINISTRI

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri - bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva.

Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde - mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine?

Bežní ľudia majú z politikov pocit, že to nie sú ľudia na správnom mieste. Tejto myšlienky sa nový seriál televízie JOJ drží a ukáže divákom možné zákulisie našej slovenskej politickej scény, ktoré možno napriek komickej nadsázke a nadhľadu nebude až tak vzdialené realite...

 

žáner: komediálny seriál z prostredia fiktívnej slovenskej politickej scény

runtime: 30´

počet epizód: 22

autori: Roland Kubina, Danica Hričová, Ján Luterán, Jozef Koleják, Michal Baláž

réžia: Edo Kudláč

hrajú: Tomáš Maštalír, Alexander Bárta, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Richard Stanke, Jozef Vajda, Daniel Fischer